Najczęściej zadawane pytania o wirtualne biura

Osoby zainteresowane wykupieniem wirtualnego biura najczęściej pytają o kwestię czy wirtualne biuro jest legalne. Sprawa wielokrotnie była omawiana przez różnych prawników, adwokatów czy radców prawnych. Wirtualne biuro jest legalne a pytanie takie bieże się zapewne z faktu, iż pod jednym adresem znajduje się wiele różnych firm. Na całe szczęście nie ma w Polsce przepisu, który by zabraniał zarejestrowania wielu firm pod jednym adresem. Z jednej strony w Polsce obowiązuje swoboda prowadzenia działalności gospodarczej, czyli co nie jest zabronione to jest dozwolone. Z drugiej strony kolejna zasada to tak zwane święte prawo własności nieruchomości, czyli to właściciel nieruchomości ma prawo decydować o tym komu nieruchomość wynajmie. Nieruchomość może wynająć zarówno jednej jak i kilku spółkom.

Czy w innych krajach też są wirtualne biura?

Zjawisko biur wirtualnych wzięło się z krajów anglosaskich w okresie po drugiej wojnie światowej. W krajach tych panował wtedy kapitalizm i wolność gospodarcza. Promowanie kapitalizmu zawsze poprzedza jakiś upadek np. wojna czy hiperinflacja. Po drugiej wojnie światowej chciano odbudować światową gospodarkę i stąd wolność gospodarcza, która wpłynęła na rozwój wielu firm oraz ich liczbę. Obecnie wirtualne biura świetnie rozwijają się tam, gdzie powstaje dużo małych firm. Jest to na przykład Estonia, w której mamy do czynienia z tzw. oryginalnym CIT estońskim, czyli brakiem CIT dopóki spółka reinwestuje swoje zyski. Przyciąga to kapitał z całej Unii Europejskiej, tworzone jest mnóstwo spółek i powstaje cała masa biur wirtualnych obsługujących te spółki. Innym miejscem jest Londyn i Wielka Brytania, które to miejsca przyciągają kapitał z całego świata - każdego przedsiębiorcę wykonującego swoje czynności na kilka krajów lub w internecie. Przykładowo, jeśli przedsiębiorca z Nigerii choduje kwiaty w szklarnii i sprzedaje je na różne kraje to dlaczego jego spółka - matka nie może być spółką brytyjską. Woli on takie rozwiązanie, gdyż tego typu regiony świata jak Nigeria nie są stabilnie politycznie czy gospodarczo. Lepiej trzymać pieniądze w spółce brytyjskiej, mającej siedzibę w wirtualnym biurze w Londynie i mającej konto gdziekolwiek w Unii Europejskiej niż posiadać walutę nigeryjską w banku w Nigerii.

Gdzie w Polsce rozwijają się wirtualne biura?

Wirtualne biura w Polsce rozwijają się przede wszystkim w Warszawie, gdyż jest to najlepszy biznesowy adres w Polsce. W szczególności Warszawa Śródmieście to najlepsza lokalizacja na wirtualne biuro i na siedzibę dowolnej spółki. Bliskość Dworca Centralnego daje też świetną komunikację dla członków zarządu z innych miast, którzy muszą odbyć posiedzenie zarządu w Warszawie. Inne miejsca w Polsce na wirtualne biuro to miasta, w których po prostu jest dużo mieszkańców, gdyż część z nich będzie przedsiębiorcami. Wirtualne biura rozwijają się w stolicach regionów Polski, jak Katowice, Wrocław, Poznań, Kraków, Łódź czy Gdańsk.

SKONTAKTUJ SIĘ

e-mail:
biuro@wirtualne-biuro-katowice.com.pl

PARTNERSKIE
WIRTUALNE BIURA

Wirtualne biuro - Warszawa Śródmieście
biurowirtualnewarszawa.pl


Poszukujemy partnerskich biur wirtualnych w Warszawie w dzielnicy Wola, Ochota, Żoliborz oraz Mokotów

GODZINY PRACY

od poniedziałku do piątku

od 9.00 do 16.00

dyżur telefoniczny do 20.00

PYTANIA

Dlaczego wirtualny adres biura się opłaca?

Czemu biuro na godziny?