eBiuro, biuro wirtualne czy biuro na godziny

Biuro wirtualne w sposób nowoczesny nazwane może być e-biurem, natomiast osoby staroświeckie, szczególnie starsze panie pracujące w urzędach skarbowych określają je mianem biura na godziny. Oba te określenia mają w sobie ziarno prawdy.
Po pierwsze biuro wirtualne jest wirtualne tylko w przypadku spółek lub firm kupujących pakiet samego adresu do rejestracji w KRS czy CEiDG. Należy pamiętać jednak o tym, że firma taka musi własnoręcznie zadbać o odbiór spływającej na adres wirtualnego biura korespondencji np. wykupując w placówce pocztowej skrytkę pocztową. Dodatkowo firma musi mieć możliwość udowodnienia, że pod adresem siedziby widniejącym w KRS odbyła chociaż raz do roku zgromadzenie wspólników. Pakiet najtańszy jest więc najtańszy z pozoru lub właściwy dla firm martwych, które nie prowadzą już żadnej działalności.

Nazwa ebiuro wzięła się zapewne z modnego określenia przedmiotów, które bazują na internecie lub elektryczności. Z internetu wzięło się słowo esklep lub inaczej pisząc e-sklep natomiast inne modne słowo to e-papierosy. Tutaj z jednej strony chodzi o elektryczność, ale z drugiej strony e-papierosy ładuje się podłączając do komputera czy laptopa za pomocą kabla USB.

Wirtualne biuro jako e-biuro działa bardzo podobnie. Użytkownik wirtualnego biura obsługuje je bowiem przez komputer, laptop lub nawet telefon komórkowy ( smartfon ). Bycie klientem wirtualnego biura zazwyczaj oznacza jedynie zapoznawanie się z informacjami spływającymi na email lub w bardziej zaawansowanych biurach wirtualnych zapoznawanie się z informacjami, które są umieszczane w panelu klienta.

Jest to także zgodne z definicją używaną przez pracowników skarbowych, czyli z określeniem biuro na godziny. Określenie to wzięło się zapewne z faktu, iż przedsiębiorca pojawiał się w biurze tylko o tych godzinach, w których kazał mu się pojawić kontrolujący go urzędnik. Nie jest to jednak lenistwo ze strony przedsiębiorcy a wręcz przeciwnie. W dzisiejszych czasach przedsiębiorca musi być w dwóch światach - w świecie wirtualnym i w świecie realnym, ale niestety ( dla urzędników ) nie w biurze. Z przebywania w biurze nie płyną dla przedsiębiorcy żadne korzyści. Walka u udział w rynku odbywa się w internecie - pozycja w Google, filmy poradnikowe na Youtube, opinie i wydarzenia na Facebooku. To w tym świecie odbywa się walka o klienta. Na to muszą iść środki finansowe przedsiębiorcy a nie na biuro. Realizacja zysku z klienta to natomiast świat realny - albo w firmie klienta, albo magazynie logistycznym. Tradycyjne biura w małych firmach a takie przecież zrzesza wirtualne biuro nie mają już racji bytu.

SKONTAKTUJ SIĘ

e-mail:
biuro@wirtualne-biuro-katowice.com.pl

PARTNERSKIE
WIRTUALNE BIURA

Wirtualne biuro - Warszawa Śródmieście
biurowirtualnewarszawa.pl


Poszukujemy partnerskich biur wirtualnych w Warszawie w dzielnicy Wola, Ochota, Żoliborz oraz Mokotów

GODZINY PRACY

od poniedziałku do piątku

od 9.00 do 16.00

dyżur telefoniczny do 20.00

PYTANIA

Dlaczego wirtualny adres biura się opłaca?

Czemu biuro na godziny?